Італійські штори

Слова «Італія» і «мода» давно стали для нас синонімами. Це відноситься не тільки до одягу, але і до домашнього текстилю. Італійські штори в усьому світі вважаються показником хорошого смаку. Елегантні і благородні, вони привносять в інтер'єр аристократичні нотки. Дозволяють прикрасити вікно незвично, стильно і індивідуально.

Конструкція і дизайн

Портьєри такого типу вперше з'явилися ще в Стародавньому Римі, але повсюдно стали використовуватися лише в середині XVIII століття. Тоді ними прикрашали високі арочні вікна та дверні отвору в палацах, замках і будинках знатних і багатих людей. Наявність таких штор в інтер'єрі свідчило про високий статус і добрий смак господаря будинку. Вони не захищали приміщення від світла і сторонніх поглядів, а лише прикрашали його і надавали помпезність і урочистість.

Унікальний дизайн штор «по італійському типу» обумовлений їх особливою конструкцією. Традиційно вони складаються з двох, зістикованих у верхній частині вертикальних полотен, низ яких стелиться по підлозі. Підхоплення, розташовані не як зазвичай прийнято нижче підвіконня, а у верхній третині вікна, фіксують штори таким чином, що вони напівкруглими складками піднімаються по діагоналі.

Відмінні риси італійських штор:

Тканина близько до карнизу (на відстані приблизно 2/3 довжини від статі) збирається по діагоналі подхватами, шнурами або гачками, закріпленими на карнизі або стіні. Такі штори стаціонарні, залишають огляд з вікна відкритим і не закриваються повністю. Регулювання освітленості в цьому випадку досягається за допомогою додаткових завіс.
У розсувних моделей полотна збираються в складки за допомогою рейкового механізму або шнурів, пропущених через кільця, розташовані з країв карниза. Управління такими шторами здійснюється послабленням або натягом шнурів з подальшою їх фіксацією в потрібному положенні.
Складки на італійських шторах формуються не тільки напівкруглі по довжині полотен, але і вертикальні по верхньому краю. Найчастіше їх роблять циліндричними (у формі келихів). Для цього використовують шторну стрічку. Всі складки повинні бути вираженими, глибокими і чіткими, а головне правило - драпірування лівого і правого полотен повинна бути строго симетричною.
Аристократичність і елегантність таких завіс підкреслюють шторними аксесуарами, відповідними їм по стилю: важкими крученими шнурами, об'ємними кистями, бахромою, парчевими і атласними стрічками, стеклярусом, шпильками у вигляді мальтійських хрестів або пишних квітів.
В описі класичного варіанту вгорі полотна або з'єднуються. Нижня частина їх зазвичай ефектно лежить на підлозі, але в спрощеній інтерпретації допускається, щоб нижній край штор височів над підлогою на 1 см або ледь його торкався.

Сьогодні, коли в інтер'єрі в першу чергу цінується комфорт і практичність, штори в італійському стилі виглядають набагато простіше. Допустимі відмінності оригінальних і сучасних італійських фіранок:

декор використовують не так рясно або взагалі обходяться без нього;
часто шиють з бавовняних, лляних, а також прозорих і напівпрозорих тканин;
портьєри не стикується в верхній частині, а вивішують з просвітом або перехрещують, що більш зручно для розсувних моделей;
складки, драпірування і підхоплення допускається розташовувати несиметрично;
довжина полотен може бути будь-який: до підвіконня або до 2/3 висоти стіни;
в сучасному варіанті штора може бути тільки одна.
При цьому основна конструкція італійських завіс і їх головні характерні риси - аристократичність, елегантність і благородство залишаються колишніми.

Італійські фіранки кріпляться до стіни, стелі або рамі. Найкраще для них підходять стандартні профільні карнизи.

Пил буде менше збиратися в складках статичних драпіровок, якщо її час від часу струшувати спеціальної пушком на ціпку.

Як вибрати тканину

Класичні італійські штори шили з елітних, щільних, важких і добре піддаються драпіровці тканин на основі натуральних шовкових волокон: оксамиту, парчі, атласу, шовку. Сьогодні вибір тканин для їх пошиття значно розширився. Вони можуть бути не тільки шовковими, а й лляними, бавовняними, сумішеві, штучними і необов'язково щільними і важкими.

Сучасні моделі допускається шити навіть з вуалі, органзи і шифону. Головна умова для тканини - здатність утворювати м'які виразні складки. А щоб фалди з таких полотен виглядали красиво, полотна ставляться на підкладку або на їх низ нашиваються спеціальні важки.

Забарвлення і принти також можуть бути самими різними. Спочатку для таких штор вибирався однотонний текстиль глибоких насичених кольорів: синього, бордового, зеленого, коричневого. Тепер вибір відтінку італійських портьєр залежить лише від особистих переваг, а тканина може бути і з малюнком.

Зрозуміло, що все це має виглядати в інтер'єрі гармонійно. Крім того, слід врахувати, що великий малюнок «поламається» в складках, тому якщо вам до душі принтовані штори вибирайте тканину з дрібним візерунком, найкраще рослинним. Дрібна клітка або смужка теж будуть до речі.

Традиційно італійські штори шили з тканини насичених відтінків червоного, зеленого, бежевого і синього кольорів. Щоб вікно не виглядало занадто темним, основні завіси відтіняли гардинами такого ж, але дуже сильно розведеного кольору.

Переваги італійських штор

Говорячи про переваги італійських штор, потрібно розуміти, що у статичних і розсувних моделей вони різні. Статичні виконують в основному декоративну функцію: задають стиль інтер'єру, роблять його затишним і приховують недоліки отвору, якщо такі є. Розсувні - це повноцінні штори, не тільки прикрашають кімнату, але і здатні уберегти її від надлишків світла і протягів.
Спільними перевагами і тієї й іншої моделі є:

Простота експлуатації. Стаціонарні штори взагалі не чіпають, а щоб закрити вікно розсувними «італійками» досить просто розпустити підхоплення.
Довговічність. Завдяки тому, що полотно не потрібно постійно рухати і «смикати», вони майже не зношуються і служать довгі роки.
Естетичність. М'які драпіровки красиво обрамляють вікно, візуально розширюють його і роблять вище, добре маскують дефекти отвору і стіни і закривають непривабливий карниз.
Універсальність. Подібне оформлення підходить не тільки для прямокутних, а й для арочних вікон, а також для дверних прорізів.
При декоруванні дверних прорізів найкраще підійде асиметрія: полотна розташовують внахлест, а підхоплення фіксують на різних рівнях. Для посилення ефекту можна використовувати штори різного кольору і різної фактури.

Поради щодо вибору

Ідеальна база для таких портьєр - класичний однойменний їм стиль. В цьому випадку італійські штори зазвичай стають не просто моделлю, а справжнім чином. Підходять вони і для арт-деко, модерну, лофт.

Найкраще вони виглядають в просторих приміщеннях з високими вузькими вікнами. В такому випадку вдається повністю розкрити красу штор. Якщо ж приміщення і вікно стандартних розмірів, можна використовувати спрощений - укорочений варіант, довжиною на пару десятків сантиметрів нижче підвіконня.

Італійські портьєри завжди доречні в громадських приміщеннях: ресторанах, кафе, музеях, театрах, виставкових залах. У міських квартирах і заміських будинках вони підійдуть для прикраси вітальні, спальні (закриваються моделі), кабінету, кухні і просторого холу. Тут важливо створити гармонійний ансамбль і відтворити ті особливості, які характерні для інтер'єрів Італії.

Наприклад, на кухні обов'язкове масивна, як ніби куплена в минулому столітті, меблі. Центральною частиною приміщення стає обідній стіл. Пріоритетні варіанти з мармуровими стільницями. Якщо кухня невелика, варто віддати перевагу меблям-трансформеру. Відмінне рішення - стіл, виконаний з необробленого, грубого дерева. Кращими кольорами є оливковий, теракотовий і темно-зелений.

Важливий параметр - затененность приміщення. Якщо ви віддаєте перевагу світло, варто віддати перевагу варіантам з легкого матеріалу. Якщо немає, краще придбати щільні вироби.

Якщо портьєри яскравого кольору, тюль повинен бути обов'язково спокійних кольорів. У місці з'єднання гардин може бути прикріплений бант. Такий варіант виглядає дуже красиво.

При декоруванні невеликій за площею кімнати простір не можна перевантажувати. У цьому випадку варто віддати перевагу італійським шторам світлих тонів. Правильний вибір ансамблю портьєр зробить вітальню вашим улюбленим місцем.

У спальні варто віддавати перевагу щільним тканинам. Вони повинні стати надійним захистом від поглядів сторонніх. Полотна рухомого типу на ніч обов'язково розпускають. Це дозволяє звести до мінімуму проникнення променів сонця. У цій кімнаті краще використовувати натуральні тканини. В результаті створиться відчуття свободи і чистоти.

В кабінеті все має налаштовувати на робочий лад. Строгий і урочистий і при цьому наповнений особливою гармонією вигляд італійських гардин дозволить плідно попрацювати і добре розслабитися.

Якщо ви цінуєте в будинку святкову яскраву і разом з тим елегантну з нальотом аристократичного шику атмосферу сміливо вибирайте італійські штори. Вони вас не підведуть.

Фото італійських штор

Вгору