Сучасні штори

Правильний інтер’єр вікна може повністю змінити обрамлення простору і створити чудеса з точки зору привабливості дизайну приміщення. І якщо обробка стін або меблі – це основні елементи, які ви просто не можете змінювати щороку, штори можна легко змінити, якщо ви втомилися від їх забарвлення або типу конструкції. Тому це, мабуть, найпростіший і найбюджетніший варіант перетворення вашого будинку. Тим більше сьогодні, коли існує величезна кількість видів штор для кімнати.

Штори «Кафе»

Стильні штори, виконані в стилі «кафе» з’явилися в побуті дизайнерів інтер’єрів порівняно нещодавно. Визначити походження виробів можна з їх назви. Спочатку такі штори використовувалися в закладах громадського харчування (кафе або бістро). Їх вішали на вікна для того, щоб отримати більш затишну і домашню атмосферу.

Як правило, штори «кафе» вішають посередині вікна. Завдяки такому прийому верхня частина вікна залишається відкритою і пропускає світло, а нижня (якраз там, де в кафе сидять відвідувачі) надійно захищається від сонячних променів.

Критеріїв до подібного дизайну штор небагато:

  • Тканина повинна бути легкою і напівпрозорою.
  • Відтінок штор – світлий (білий, бежевий, пастельні тони).
  • Допускаються флористичні, тварини і геометричні візерунки.

Французькі штори

Більш розкішний варіант оформлення вікон в будинку або квартирі. Відмінна заміна багатошаровим масивним шторам, які тягнуться від стелі до підлоги. Французькі штори являють собою конструкцію, що складається з безлічі секцій. Кожна з цих секцій в свою чергу має пишні складки з текстилю, які спадають вниз. З боку такий елемент декору виглядає розкішно і в той же час дуже лаконічно.

В якості тканини для французьких штор найчастіше використовують шовк, атлас, муар, тюль або муслін. Виходячи з аристократичності і елегантності конструкції, вона найкраще впишеться в світлі просторі кімнати.

Римські штори

Список наймодніших штор 2019 року не може обійтися без мінімалістичних римських конструкцій. З назви стає зрозуміло, що такі штори вперше з’явилися ще в Стародавньому Римі. Як правило, вони виготовляються з більш щільної тканини, яка здатна надійно захистити кімнату від сонячного світла.

За типом конструкції римські штори відносяться до рулонних. Вони поєднують в собі лаконічність, чіткість ліній і елегантність. Сама по собі конструкція виглядає наступним чином: на карниз кріпиться рівне полотно з щільної тканини. По краях текстилю вшиваються спеціальні стрижні для управління (підйому і опускання) штор. У самому низу полотна закріплюється утяжувач, який дозволяє виробу тримати форму.

Австрійські штори

Такі конструкції є чимось середнім між римськими і французькими шторами. Від першого типу виробів австрійські моделі запозичили лаконічність і принцип управління. А від другого – елегантні спадаючі складки полотна.

Однак на відміну від французьких аналогів, у австрійських штор складки з’являються тільки тоді, коли ви піднімаєте їх вгору і тримайте в стягнутому стані. Якщо ж ви хочете, щоб складки на шторах зберігалися і в опущеному стані, вибирайте моделі, довжина яких буде нижче підвіконня.

Що стосується тканини, то виробники віддають перевагу легким напівпрозорим полотнам. Вони можуть бути однотонними або ж мати флористичні візерунки.

Портьєри

Портьєри вважаються класичним варіантом оформлення інтер’єру вікна, який, втім, досі не втратив свою актуальність. Вони виготовляються з щільних переважно однотонних (або з ненав’язливими візерунками) тканин. Через масивність таких штор для кімнати їх рекомендують використовувати в просторих і світлих приміщеннях з великими вікнами.

З французької мови назва цього типу штор перекладається як «двері». Відомо, що двері бувають одностулковими і двостулковими. І в цій ситуації портьєри повністю повторюють особливості конструкції – ви можете повісити одну велику штору або ж два полотна однакового розміру.

Матеріалом для портьєр може служити:

  • поліестер;
  • льон;
  • бавовна;
  • шовк;
  • оксамит.

Японські штори

Східні мотиви в оформленні інтер’єру вже довгий час користуються популярністю. Саме тому модні тенденції штор в 2019 році не можуть обійтися без японських моделей. По-іншому такі конструкції називають ще панельними шторами. Зовні такі полотна нагадують ширму. Вони відрізняються мінімалістичним дизайном і лаконічністю ліній.

Конструкція штор складається з багатошарового карниза, на який кріпляться кілька полотен однакового розміру. В якості основи для штор, як правило, використовуються натуральні тканини (льон або бавовна). Це можуть бути однотонні тканини або ж полотна з візерунком у східному стилі. Такі вироби ідеально впишуться в кімнату з великими і високими вікнами.

Актуальні кольори і матеріали для штор в 2019

Мінімалізм в інтер’єрі не здає своїх позицій вже протягом декількох років. І це стосується не тільки кількості предметів меблів або елементів декору, а й матеріалів, з яких вони виготовлені. Так, наприклад, вибираючи дизайн штор, звертайте увагу на світлі полотна. Це може бути чисто білий колір або ж бежеві, молочні або ніжно-пастельні відтінки (м’ятний, блакитний, колір пильної троянди).

Білі модні штори

В кімнати зі світлими стінами в холодному відтінку відмінно виглядають сірі штори. Вони підкреслять лаконічність дизайну. Звичайно, сірі відтінки навряд чи зможуть стати яскравим акцентним елементом, для цих цілей краще вибрати більш яскраві кольори. Серед найбільш актуальних – зелений, жовтий, помаранчевий, фіолетовий, синій.

стильні зелені штори сучасні жовті штори

У приміщення з теплим відтінком стін рекомендуємо вибрати бежеві або коричневі штори. Вони створять додатковий затишок і домашню атмосферу.

штори коричневі

Важливо! Вибираючи відтінок штор, в першу чергу орієнтуйтеся на загальну гамму кімнати, стильове оформлення простору і ваші особисті вподобання.

Що ж стосується матеріалів для штор, то сьогодні виробники пропонують великий асортимент як натуральних, так і синтетичних основ. Звичайно, штучні тканини набагато зручніші у використанні і догляді. Однак останнім часом популярність екологічних матеріалів стрімко зростає. Тому, вибираючи моделі штор для спальні, вітальні або кухні, зверніть увагу на такі тканини, як: льон, бавовна, шовк, ситець, атлас, сатин.
Атласні штори в інтер'єрі кухні
Атласні штори в інтер’єрі кухні

Важливо! Для більшої зручності при використанні деякі полотна сьогодні просочують спеціальним пило- і брудовідштовхуючим розчином. Таким чином їх можна використовувати навіть в кімнатах з підвищеною вологістю.

Вгору