Hello World!

Штори-кафе

Короткі фіранки в стилі кафе нерідко використовують в квартирах на першому або другому поверсі, щоб захистити кухню від сторонніх поглядів з вулиці. Вони роблять інтер'єр затишніше і відмінно підходять для маленької кухні, так як візуально не перевантажувати невеликий віконний проріз і не загороджують світло. Це особливо цінно, якщо в приміщення рідко заглядає сонце. Варіанти дизайну штор-кафе для оформлення вікна на кухні, практичні поради та підбірка фото для натхнення - в цій статті.

По конструкції штори-кафе - це одна або дві (рідше кілька) коротких фіранки, які вішають на міні-карнизі посередині вікна або в його нижній частині. Традиційно такими шторками оформляють кухні в «сільських» стилях - прованс або кантрі, але деякі їх варіанти непогано виглядають і в нейтральному сучасному інтер'єрі.

Ідеї ​​і варіанти дизайну штор в стилі кафе

Такі штори рідко використовують самостійно. Самі по собі вони не забезпечать вам достатньої приватності і не захищають від яскравого сонця. Кращі компаньйони для них - короткі фіранки з тканини або тюлю довжиною до підвіконня або трохи нижче, штора-арка або ламбрекен різної ширини.

Хороший ансамбль з фіранками-кафе складуть і практичні рулонні штори з нейтральним дизайном з поліестеру або тканини зі спеціальним просоченням. Їх завдання тут не стільки прикрашати інтер'єр, скільки захищати кухню від сторонніх поглядів і яскравого сонячного світла.

Різні моделі штор-кафе шиють з різних тканин, найкраще підходять для кухні: бавовняного полотна, ситцю, батисту, льону, тюлю, гіпюру. Їх можна пов'язати гачком з тонких ниток, декорувати шиттям, мереживом, тасьмою, стрічками, фестонами, вишивкою, красивими гудзиками або аплікацією.
Цікаві варіанти фіранок виходять, якщо скомбінувати два види тканини. Наприклад, обробити світле полотно широкої контрастною смугою або вузьким кантом. Особливо ефектно виглядає комбінація напівпрозорих і непрозорих матеріалів, наприклад, тюлю і ситцю.

У дизайн кухні добре впишуться набивні тканини з сільськими мотивами і малюнками: в дрібну клітку або квіточку, горошок, тонку смужку, а також із зображеннями півників, пташок, овочів, фруктів і ягід.
Універсальний і безпрограшний варіант для будь-якого інтер'єру - полотняні штори з льону або бавовни світлих відтінків, наприклад, білого, бежевого або сірого.
Іноді полотна штор фіксують не на одному, а на двох карнизах - зверху і знизу. В цьому випадку їх можна перехопити посередині стрічкою, мереживом або тасьмою. Вийдуть «пісочний годинник» - симпатичний варіант для декору кухонного вікна в стилі прованс. Приклад таких штор - на фото нижче:

Є два способи повісити такі штори.

  1. На спеціальний телескопічний карниз по ширині вікна або струну, які фіксуються у віконному отворі на потрібній вам висоті. Зазвичай на них вішають одну широку шторку. Придбати необхідну фурнітуру можна в шторних інтернет-магазинах. Майте на увазі: відчинити вікно в цьому випадку не вийде. Для провітрювання кухні доведеться задовольнятися відкритою кватиркою або встановити пластикове вікно з поворотно-відкидними стулками.
  2. За допомогою коротких міні-карнизів, які кріпляться окремо на кожну секцію віконної рами. Відкривати стулки вікна вони не заважають.

В якості альтернативи спеціальному карнизу підійде дерев'яна рейка, кухонний рейлінг відповідної довжини, закріплена на гачках волосінь або дріт.

Найпопулярніший варіант кріплення - кулиска: виходять симпатичні фіранки з невеликими складками і романтичною обручку зверху. Також підійдуть кільця з зажимами, люверси невеликого діаметра, шторна стрічка. Часто зустрічаються симпатичні моделі на петлях або зав'язках.

Штори-кафе невигадливі по дизайну і крою, тому їх нескладно зшити своїми руками. З цим завданням впорається навіть починаюча рукодільниця. Змайструвати такі фіранки на швидку руку можна навіть без шиття з пари невеликих рушників або прямокутних серветок.

Знайти підходящий варіант коротких фіранок в звичайному магазині штор непросто. Можна пошукати їх в інтернет-магазинах домашнього текстилю, але краще шити на замовлення.

Готові моделі недорогі, але вибір варіантів невеликий: вони часто продаються в комплекті з тюлевими фіранками і зшиті з синтетичних тканин. Звичайно, для кухні цей мінус умовний, оскільки синтетика легко стирається і швидко сохне. Але в інтер'єрі кухні в стилі прованс або кантрі фіранки з натуральних або змішаних тканин з дизайном за вашою задумом будуть виглядати набагато краще.

Штори-кафе

Вгору